لوازم آتش نشانی

لوازم آتش نشانی (9)

سه شنبه, 17 اسفند 1395 ساعت 13:10

لوازم آتش نشانی (خاموش کننده های پودر و گاز، کارتریج داخل)

نوشته شده توسط

لوازم اتش نشانی 

 

این نوع از خاموش کننده ها که یکی از   لوازم اتش نشانی   محسوب می شوند، روش کارشان به این صورت است که 

عامل فشار در این نوع خاموش کننده ها گاز co2  است که در داخل یک سیلندر کوچک قرار دارد که این سیلندر زیر درپوش 

و در داخل سیلندر خاموش کننده قرار گرفته است، این نوع از خاموش کننده ها از   لوازم اتش نشانی  در موقع استفاده کردن 

با فشار اهرم راه خروج گاز از داخل کارتریج باز و گاز، محتویات داخل سیلندر را تحت فشار قرار می دهد و به بیرون 

می راند. 

 

پنج شنبه, 28 بهمن 1395 ساعت 08:59

لوازم  آتش نشانی

نوشته شده توسط

لوازم  آتش نشانی

 

یکی از مواردی که می توان ان را به لوازم آتش نشانی اضافه کرد پهپادهای اتش نشانی است. فروردین ماه امسال شهرداری 

تهران اعلام کرد که این سازمان در حال بررسی به کارگیری پهپادهای اتش نشانی برای ارائه دادن خدمات است اما در حادثه 

پلاسکو هم خبری از این مورد از لوازم آتش نشانی به جز چند کوداکوپتر معمولی نبود. استفاده از این مورد از لوازم آتش نشانی 

یعنی پهپادهای اتش نشانی در بسیاری از کشورهای جهان مرسوم است. 

لوازم آتش نشانی

سه شنبه, 28 دی 1395 ساعت 13:16

لوازم آتش نشانی ( شیرهیدرانت )

نوشته شده توسط

لوازم آتش نشانی

 

یکی از مهم ترین لوازم آتش نشانی شیر هیدرانت است که معمولا آنها را در خیابان ها در کنار پیاده رو ها و یا جا های پر رفت و آمد مشاهده می کنید این نوع لوازم آتش نشانی مستقیما به انشعاب اصلی آب به قطر 10 اینچ متصل می باشند و یک انشعاب 10 اینچی مستقیم دارند و دو انشعاب 2.5 اینچی دارند.

 

معمولا از انشعاب 10 اینچی شیر هیدرانت که به عنوان یکی از لوازم آتش نشانی برای متصل شدن به پمپ آب ماشین آتش نشانی طراحی شده است و اما انشعابات 2.5 اینچی برای اتصال شلنگ آتش نشانی ایجاد شده اند تا در صورتی که در نزدیکی آتش سوزی ای ایجاد شد بوسیله آن بتوانند آتش را سریعتر خاموش کنند و از خسارات بیشتر جلوگیری نمایند.

از دیگر ویژگی های این نوع لوازم آتش نشانی این است که این نوع شیر هیچ وقت داخل بدنه آن ندارد و تنها زمانی که شیر باز می شود آبه به داخل بدنه شیر وارد می شود و پس از بستن شیر توسط خروجی ای که در پایین شیر هیدرانت وجود دارد آب داخل شیر تخلیه می شود تا از یخ زدگی آن در زمستان جلوگیری شود.

این لوازم آتش نشانی در سایز های زیر موجود است که با توجه به تراکم جمعیت و ساختمان در محل از انواع آن استفاده می شود.

شیر هیدرانت  ۳و۴ اینچ تر با ۲و۳ خروجی ۲٫۵ اینچ 

۳اینچ ۲عدد خروجی ۲٫۵ اینچ

۴اینچ ۲عدد خروجی ۲٫۵ اینچ ویک خروجی ۴ اینچ

۶ اینچ ۲عدد خروجی ۲٫۵ اینچ ویک خروجی ۴ اینچ

 

 

 

 

شنبه, 13 آذر 1395 ساعت 11:49

مانیتور آتش نشانی

نوشته شده توسط

لوازم آتش نشانی

مانیتور آتش نشانی 

 

مانیتور آتش نشانی یکی از لوازم آتش نشانی است که در آتش‌نشانی از آن برای پرتاب کردن حجم بسیار  زیادی آب در آتش سوزی های عظیم مثل انفجار در یک پالایشگاه یا آتش سوزی نفت و گاز بسیار بزرگ از این لوازم آتش نشانی استفاده می‌شود. معمولاً  آتش نشانی ها از مانیتورهایی در لوازم آتش نشانی استفاده می‌شود که ۱۸۰۰ لیتر در دقیقه آب  پرتاب می‌کنند ولی مانیتورهایی هم در لوازم آتش نشانی موجودند که بیش از ۷۵۰۰ لیتر در دقیقه آب  می‌توانند پرتاب کنند

 .این  مورد از لوازم آتش نشانی  می‌تواند روی ماشین آتش‌نشانی سوار شود و یا بر روی سه‌ پایه مخصوصی گذاشته شود و به محل حادثه برده شود

 

 

 

لوازم آتش نشانی :مانیتور آتش نشانی

یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 12:31

سيستم آبرسانی جعبه آتش نشانی 

نوشته شده توسط

لوازم آتش نشانی 

سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی و انواع آن

 : جعبه آتشنانی یکی از لوازم آتش نشانی ضروری است که ما در اینجا به شرح انواع سیستم آبرسان آن میپردازیم

 

یک) سیستم خشک : سیستم لوله کشی و آب رسان این جعبه لوازم آتش نشانی جدا از آب شهری و ساختمان است و به همین دلیل در مواقع عادی خشک و بدون آب است . در مواقع ضروری آب آن با اتصال به مخزنی که در جلوی درب ورودی ساختمان تعبیه شده است تامین میشود

 

دو ) سیستم تر : در این جعبه لوازم آتش نشانی آب مورد نیاز از آب شهری تامین میگردد .به سبب همین اتصال همیشه در این جعبه لوازم آتش نشانی آب وجود دارد و تر است و شیری برای مواقع ضروری در آن وجود دارد

 سه ) سیستم مرکب : در این جعبه لوازم آتش نشانی با توجه به نوع ساختمان یعنی ارتفاع و مساحت ساختمان از دو سیستم تر و خشک به طور همزمان استفاده میکنند. سیستم لوله تر برای آتش سوزی های کوچک تعبیه شده است . در ساختمان های بلند برای اینکه آب با فشار به جعبه در طبقات بالا رسانده شود نیاز به یک پمپ آب داریم

 

پنج شنبه, 06 آبان 1395 ساعت 09:14

سوالات درباره اسپرینکلر

نوشته شده توسط

لوازم آتش نشانی

درمورد اسپرینکلر باور های اشتباهی در بین مردم وجود دارد که باعث میشود اکثرا در ساختمان ها و برج های تجاری و مسکونی از اسپرینکلر استفاده نشود، در ادامه با پاسخ به سوالات رایج در مورد اسپرینکلر به عنوان یکی از لوازم آتش نشانی سعی میکنیم تا شنخت بهتری نسبت به اسپرینکلر به مردم بدهیم.

1-آیا اسپرینکلر با سوختن یک تکه نان و یا دود سیگار فعال میشود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اسپرینکلر به عنوان یکی از لوازم آتش نشانی فقط در در صورت وجود دمای بالا فعال میشود نه با دود.باید توجه داشت که دود فقط سیستم اعلام حریق را فعال می نماید. 

2-آیا هنگام حریق تمامی اسپرینکلر ها فعال می شوند ؟

در واقع باید توجه داشت که اسپرینکلر به عنوان یکی از لوازم آتش نشانی فقط آنهایی که در نزدیکی حریق هستند فعال می شوند و هیچ وقت تمامی اسپرینکلر های درون خانه به طور همزمان فعال نمی شوند. 

3-آیا از اسپرینکلر ها آب زیادی تخلیه میشود که باعث آسیب به ساختمان بشود؟

با توجه به استاندارد های تعریف شده برای ساخت اسپرینکلر ها عموما یک اسپرینکلر 20 گالن بر دقیقه آب تخلیه میکند ولی یک شلنگ آتش نشانی مقداری معادل با 250گالن آب بر دقیقه تخلیه می نماید. 

4-آیا امکان دارد اسپرینکلر به طور تصادفی فعال شود ؟

با توجه به آزمایش هایی که انجام شده است احتمال اینکه یک اسپرینکلر به عنوان لوازم آتش نشانی به طور اتفاقی فعال شود بسیار پایین است به طوری که طبق آمار از هر 16 میلیون اسپرینکلر نصب شده تنها یک اسپرینکلر به طور تصادفی فعال شده است.

5-آیا سیستمهای اسپرینکلر پرهزینه و گران هستند؟

سیستم اسپرینکلر، ارزان قیمت ترین سیستم اطفاء اتوماتیک قابل نصب در ساختمان است و تقریبأ هزینه این سیستم معادل هزینه موکت کردن ساختمانهاست. باید بخاطر داشت بخش عمده ای از هزینه های سیستم اسپرینکلر، هرساله با تخفیفهای شرکت های بیمه جبران شده و عملاً بعد از گذشت چندسال از نصب سیستم، کلیه هزینه های مربوطه جبران می گردد.

 

اسپرینکلر
اسپرینکلر
یکشنبه, 11 مهر 1395 ساعت 12:13

(لوازم آتش نشانی (کپسول آتش نشانی

نوشته شده توسط

لوازم آتش نشانی

کپسول آتش نشانی یکی از اجزای لوازم آتش نشانی می باشد که در همه جا کاربرد دارد و با توجه به محیطی که در آن قرار میگیرد ظرفیت آن متغییر است . امروز میخواهیم ساختار کپسول آتش نشانی را به عنوان یکی از مهمترین لوازم آتش نشانی  بررسی کنیم .

ساختار تمامی کپسول های آتش نشانی پودری یکسان بوده و در مقاله زیر به بررسی تک تک اجزای آن می پردازیم :

1 - بدنه

این نوع کپسول های آتش نشانی ، به طور عموم ، بدنه فلزی دارد . نوع فلز و روش ساخت آنها باید با استانداردهای مربوطه مطابقت داشته باشد . بدنه باید از چنان کیفیتی برخوردار باشد که فشار کارکرد دستگاه را به خوبی تحمل کند . همچنین بدنه باید در مقابل زنگ زدگی و خوردگی از مقاومت لازم برخوردار باشد . به روی بدنه با توجه به کارخانه سازنده دستگاه ممکن است دستگیره ، پایه و ... نصب شده باشد . 

2 - ساز و کار عمل کننده

کپسول های آتش نشانی پودری با توجه به نوع و کارخانه سازنده آنها ممکن است به یکی از انواع مکانیزم عمل کننده " ضربه ای " ، " اهرمی " و یا " فلکه ای " مجهز باشد .

3 -لوله لاستیکی

اغلب کپسول های دستی اطفای حریق محتوای پودر ، لوله لاستیکی با طول مناسب دارند . البته ، انواع کوچک همچنین ، بعضی انواع قدیمی فاقد لوله لاستیکی هستند . 

4 - سر لوله پودر پاش 

بیشتر کپسول های آتش نشانی پودر به سر لوله پودر پاش مخصوص مجهز شده اند . این سر لوله ، به طور معمول ، از پلاستیک ساخته شده و به صورت اهرمی عمل می کند . که با فشار دادن آن هنگام عملیات اطفا حریق ، پودر از سر لوله خارج شده و با برداشتن فشار ، خروج پودر متوقف می شود .

5 - لوله سیفون

به این لوله " لوله داخلی هدایت کننده پودر" نیز گفته می شود.در داخل دستگاه از کمی بالاتر از کف تا خروجی دستگاه امتداد دارد.

کپسول آتش نشانی یکی از اجزای مهم لوازم آتش نشانی است که باید حتما طبق استاندارد های ایمنی خریداری شود تا در زمان حادثه به خوبی عمل نماید .

لوازم آتش نشانی

 

سه شنبه, 16 شهریور 1395 ساعت 10:13

(لوازم آتش نشانی (اسپرینکلر

نوشته شده توسط

اسپرینکلر یا آبفشان یکی از لوازم آتش نشانی است که توسط هنری پارملی اختراع شد این وسیله که کارکرد آن بسیار ساده است تبدیل به یکی از پر کاربردترین و کار آمد ترین لوازم آتش نشانی شده است . جالب است بدانیم هیچ ساختمان مجهز به سیستم اسپرینکلر دچار خسارت سنگین نشده و تاکنون مرگ ناشی از حریق در خانه های دارای اسپرینکلر در انگلستان گزارش نشده است. در سال ۱۸۹۶میلادی پس از کسب مقبولیت و محبوبیت سیستمهای اسپرینکلر در ایالات متحده آمریکا، جهت هماهنگ نمودن و یکپارچه سازی طراحی ، کارخانجات تولید کننده اسپرینکلر، شرکت های بیمه و سازمانهای آتش نشانی، ائتلاف ملی حفاظت از حریق(National Fire Protection Association) یا NFPA را تشکیل دادند. اولین مجموعه تهیه شده با کد ۱۳به سیستمهای اسپرینکلر اختصاص یافت.

نحوه عملکرد اسپرینکلر ها ادر زمان های اولیه که ساخته شده بود این بود که درون آن یک شیشه جیوه قرار داده میشد و زمانی که دمای هوا بین 55 تا 77 میشد آن شیشه میترکید و آب به طور آبفشان به زمین پاشیده میشد تا از بالا رفتن دما و آتش گرفتنوسایل دیگر جلوگیری می نمود. امروزه در هرساختمان و یا فروشگاه و کارخانه ای که تازه تاسیس است باید از سیستم های آتش نشانی و لوازم آتش نشانی را نصب کنند.

لوازم آتش نشانی                       لوازم آتش نشانی

 

سه شنبه, 16 شهریور 1395 ساعت 08:13

لوازم آتش نشانی

نوشته شده توسط

لوازم آتش نشانی شامل موارد زیر میباشد :

1-کپسول آتش نشانی

2-شلنگ آتش نشانی

3-جعبه آتش نشانی

4-پودر آتش نشانی

5-کف ساز ها

6-نازل های کف ساز

7-اتصالات آتش نشانی

8-دستکش ایمنی

9-چکمه آتش نشانی

10-قرقره آتش نشانی

11-لباس ایمنی و ....

لوازم آتش نشانی                                    لوازم آتش نشانی

 

 

 

                                 لوازم آتش نشانی                             لوازم آتش نشانی

کفش های کوهنوردی. برای مشاهده کلیک نمایید. برجسب ها. کاترپیلار کفش اورجینال اورجینال کفش کاترپیلار کفش مردانه کت کفش کار کفش ایمنی کفش پیاده روی ... استفاده از کفش‌های ایمنی برای انجام فعالیت‌های صنعتی از اهمیت باالایی برخوردار است. کفش کواترو 7210 از سری کفش‌های ایمنی و مخصوص کار شرکت کلار است. شرکت تولیدی ایمن کار بزرگترین تولیدکننده کفش ایمنیتولیدی کفش ایمنی کفش ایمنی فروش کفش iran-tejarat.com کفش ایمنی کفش ایمنی یا کفش کار نوعی کفش است که برای استفاده در محیط‌های کار طراحی و ساخته می‌شود. پرکاربردترین آن مجهز به زرهی فولادی در جلو کفش است که از آسیب ... گروه صنعتی کفش اکولوژیک-دنیای کفش ایمنی-کفش ایمنی-کفش-پوتین-تبریز-نظامی-مهندسی-طبی-کفش کاوه-کفش نگهبان-کفش ترن. خرید کفش ایمنی - صنعتی اورجینال | جدیدترین کفش ایمنی مهندسی کاترپیلار [ کت Caterpillar ] - انواع کفش و بوت ساختمانی ، کارگاهی و ... همراه با ضمانت اصالت و ...

نمایندگی کفش ایمنی در تهران - کفش ایمنی در تمام نقاط تهران - کفش ایمنی تجیزات و کفش ایمنی در صادقیه - کفش ایمنی در مرزداران کفش ایمنی ارزان - کفش ایمنی با کیفیت مناسب کفش ایمنی ارزان - کفش ایمنی با قیت مناسب در تهران- کفش ایمنی با تجهیزات مناست مناسب - کفش ایمنی در تمام نقاط تهران - کفش ایمنی و تجهیزات ایمنی