ماسک تنفسی

ماسک تنفسی (4)

سه شنبه, 14 دی 1395 ساعت 12:54

ماسک تنفسی فیلتر دار

نوشته شده توسط

ماسک تنفسی

 

امروزه با توجه آلودگی تهران بیرون رفتن بدون ماسک تنفسی یک خود کشی محسوب می شود زیرا آلودگی هوا علاوه بر اینکه ریه ها را کثیف می کند نیز باعث آسیب رسید به سلول های مغزی می شود زیرا بیشترین درصد آلاینده های هوا سرب است که عوارض بدی بر سلول های مغزی و همچنین دیگر اعضای بدن دارد.

 

اما اکثر مردم نمی دانند که در آلودگی هوا باید از چه نوع ماسک تنفسی ای استفاده کنند و با اینکه ماسک تنفسی می زنند بازهم دچار بیماری می شوند و این به خاطر این است که از ماسک تنفسی نازک استفاده میکنند و گاهی اوقات نیز از ماسک تنفسی فیلتر دار بدون کیفیت استفاده می کنند که باید توجه داشته باشید که برای خرید ماسک تنفسی حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید زیرا ممکن است ماسک تنفسی ای که می خرید استاندارد نباشد آلودگی را از خود عبور دهد و بیماری های تنفسی را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای اینکه یک ماسک تنفسی با کیفیت بخرید باید توجه داشته باشید که ماسک تنفسی با کیفیت باید لایه آن کلفت باشد و همچنین فیلتر های ماسک تنفسی به درستی جای گذاری شده باشند و جنس فیلتر ماسک تنفسی با کیفیت باشد.

 

 

یکشنبه, 11 مهر 1395 ساعت 12:27

ماسک تنفسی آتش نشان

نوشته شده توسط

ماسک تنفسی ای که آتش نشان ها استفاده میکنند به دو دسته تقسیم میشوند که در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم .

انواع ماسک تنفسی

1-ماسک تنفسی با هوای فشرده نوع انفرادی مدار باز

2-ماسک تنفسی با هوای فشرده ارتباط از طریق لوله مدار باز

3-ماسک تنفسی از نوع بلومن

4-ماسک تنفسی با اکسیژن فشرده ، نوع انفرادی ـ مدار بسته

5-ماسک تنفسی صافی دار 

از انواع مختلف ماسک تنفسی فقط نوع ماسک تنفسی با هوای فشرده که بصورت انفرادی مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر در آتش نشانی کارایی دارد که به شرح قطعات مختلف و نوع کارکرد استفاده آن می پردازیم .

این نوع ماسک تنفسی شامل قسمتهای زیر می باشد :

1ـ سیلندر

2 ـ بدنه

3ـ ماسک صورت

4ـ قسمت فشار شکن و شیر تنظیم فشار

5ـ فشار سنج

6ـ واسطه لوله کمکی

7ـ سوت خبر

8ـ آژیر خطر

سیلندر

دارای بدنه ای فولادی و یا فلز دیگری بصورت مقاوم و یکپارچه که از قسمت داخل بوسیله لایه ای پوشانده تا دچار خوردگی فلز نشود ودر قسمت خارج سیلندر بوسیله رنگ استاندارد مشخص می باشد .

بدنه

قسمتی که بر روی بدن قرار می گیرد و بوسیله بندهای کوله ای  وکمربند برپشت شخص محکم می شود ، دارای یک یا دو بست فلزی ، که سیلندر را مهار می کند و دیگر قطعات بر روی این بدنه نصب می گردد .

ماسک صورت

مانند کلاهی با تعداد معینی بر روی سر سوار می شود در مقابل صورت دارای طلقی شیشه ای است . قسمت بدنه ماسک صورت از جنس لاستیک نرم ساخته شده و در محل اتصال با صورت میتواند مانع ورود هوا و یا دود بخارات و گازها بدرون ماسک گردد 

فشار سنج

وسیله ای است که فشار هوای درون سیلندر را نشان می دهد و بر حسب یکی از درجات ( اتمسفر ـ بار ـ پوند بر اینچ مربع ـ کیلوگرم بر سانتی متر مربع ) درجه بندی شده است و بوسیله شبرنگ در تاریکی قابل دیدن می باشد .

واسطه لوله کمکی

در ادامه قسمت فشار شکن لوله ای یکطرفه مسیر هوا را به داخل باز میکند قراردارد که میتواند سه کار عمده انجام دهد .

1ـ در زمان هواگیری از خارج دستگاه تنفسی از طریق واسطه لوله کمکی می توانیم هوا بگیریم .

2ـ هوای سیلندر را ذخیره کرده و هرگاه لوله ای که به دستگاه هوا میرساند قطع گردد با بازکردن و جداکردن از قسمت واسطه لوله کمکی از هوای سیلندر استفاده نمود .

3ـ هوا رسانی به نفر همراه از این لوله انجام می شود وبوسیله یک فیس اضافی میتوان به مصدوم درحادثه هوارساند .

سوخت خبر

وسیله ای است که در زمان 10 دقیقه پایانی هوای درون سیلندر بکار میافتد و با سوت ممتد زمان برگشت را به اطلاع آتش نشان میرساند در دستگاههای مختلف که ظرفیت های مختلفی را دارند سوتهای در درجات مختلفی بصدا در می آیند و بصورت زیر می توان محاسبه نمود .

آژیر خطر

وسیله ای است که بر روی یکی از بندها نصب می گردد و در مواقع خطر با صدا در آوردن آن در محل حادثه می توان افراد خارج از محل حادثه را از اتفاقی که برای آتش نشان با دستگاه تنفسی رخ داده مطلع نمود .

ماسک تنفسی

ماسک تنفسی

 

سه شنبه, 16 شهریور 1395 ساعت 09:24

استاندارد های ماسک تنفسی

نوشته شده توسط

1-استاندارد N95 مربوط به ماسک تنفسی یکبار مصرف ضد ذره است که برای استفاده در صنایع نساجی و بیمارستان ها و ... تولید میشوند . 

2- آخرين تغييرات نسخه استاندارد EN 149-2001 از ژوئن سال 2001 آغاز شد و مهمترين تغييری که در استاندارد EN 149 ذکر شده است اين الزام است که تمامی رسپيراتورها بايد حفاظت کامل را در برابر ذرات جامد و مايعات تامين کنند. بنابراين دو کلاس S (Solid) و S.L (Solid and liquid) به سه کلاس ffp3 –ffp2- ffp1  تبديل شدند. بنابراين به علت افزايش  دامنه کاربرد، انتخاب آنها راحتتر می شود.

3- بطور کلی هر چه کارآيی فيلتر بالاتر باشد ميزان مقاومت آن بيشتر خواهد بود. ميزان کارآيی و پالابندگی فيلتر ffp3 در مقابل آئروسلهای جامد و مايع تا 99 درصد می باشد به همين دليل ميزان مقاومت تنفسی آن بيشتر و نفس کشيدن با آن مشکل تر شده است. بر اين اساس برخی از توليد کنندگان اقدام به بزرگ کردن منطقه تنفسی نمودند و Big eye نوع خاصی از طراحی است که در آن منطقه تنفسی  بزرگتر شده و بصورت تاشو می باشد و ميزان مقاومت تنفسی آن کمتر گرديده است.

ماسک تنفسی   

 

سه شنبه, 16 شهریور 1395 ساعت 07:42

ماسک تنفسی

نوشته شده توسط

ماسک تنفسی معمولا برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و ذرات آلاینده به درون شش ها استفاده میشوند که امروزه با توجه به آلودگی هوا که در تهران و شهرهای بزرگ مثل اصفهان و مشهد و تبریز وجود دارد باید در روز هایی که میزان آلاینده ها از حد مجاز بیشتر میشود باید حتما از ماسک تنفسی استفاده شود. نوع دیگر ماسک ها ماسک های تنفسی ای است که آتش نشان ها از آن استفاده می کنند که این ماسک ها هم از چشم ها و هم از ریه ها در برابر آلاینده ها محافظت میکنند که معمولا اگر آلودگی در محیطی بسیار بالا باشد یک کپسول اکسیژن هم به ماسک تنفسی متصل میشود تا از مسمومیت فرد آتش نشان جلوگیری شود. 

ماسک تنفسی                 ماسک تنفسی ماسک تنفسی

کفش های کوهنوردی. برای مشاهده کلیک نمایید. برجسب ها. کاترپیلار کفش اورجینال اورجینال کفش کاترپیلار کفش مردانه کت کفش کار کفش ایمنی کفش پیاده روی ... استفاده از کفش‌های ایمنی برای انجام فعالیت‌های صنعتی از اهمیت باالایی برخوردار است. کفش کواترو 7210 از سری کفش‌های ایمنی و مخصوص کار شرکت کلار است. شرکت تولیدی ایمن کار بزرگترین تولیدکننده کفش ایمنیتولیدی کفش ایمنی کفش ایمنی فروش کفش iran-tejarat.com کفش ایمنی کفش ایمنی یا کفش کار نوعی کفش است که برای استفاده در محیط‌های کار طراحی و ساخته می‌شود. پرکاربردترین آن مجهز به زرهی فولادی در جلو کفش است که از آسیب ... گروه صنعتی کفش اکولوژیک-دنیای کفش ایمنی-کفش ایمنی-کفش-پوتین-تبریز-نظامی-مهندسی-طبی-کفش کاوه-کفش نگهبان-کفش ترن. خرید کفش ایمنی - صنعتی اورجینال | جدیدترین کفش ایمنی مهندسی کاترپیلار [ کت Caterpillar ] - انواع کفش و بوت ساختمانی ، کارگاهی و ... همراه با ضمانت اصالت و ...

نمایندگی کفش ایمنی در تهران - کفش ایمنی در تمام نقاط تهران - کفش ایمنی تجیزات و کفش ایمنی در صادقیه - کفش ایمنی در مرزداران کفش ایمنی ارزان - کفش ایمنی با کیفیت مناسب کفش ایمنی ارزان - کفش ایمنی با قیت مناسب در تهران- کفش ایمنی با تجهیزات مناست مناسب - کفش ایمنی در تمام نقاط تهران - کفش ایمنی و تجهیزات ایمنی